Drobnica do USA z DHL


DHL, uruchomił nowego połączenia LCL z Nowego Jorku do Wiednia i Kłajpedy, usprawniając tym samym handel na kierunku z USA do Europy Wschodniej i krajów nadbałtyckich. ...

Wsparcie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji oraz upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, Rada Ministrów przyjęła 20 października br. Jerzy Miller będzie nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Krzysztof Kwiatkowski - ministrem sprawiedliwości, a Adam Giersz - ministrem sportu - poinformowało we wtorek w komunikacie Centrum informacyjne Rządu. Premier odwołał też Mariusza Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA. Trzy konsorcja złożyły oferty na wybudowanie terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. W poniedziałek otwarto oferty. Opiewają na kwoty 2,9 mld, 3,1 mld i 3,4 mld zł - poinformowała rzeczniczka prasowa spółki Polskie LNG Justyna Bracha-Rutkowska.Szacunki resortu finansów wskazują, że w sierpniu inflacja znowu wzrosła, tym razem do 3,7 proc. Dobrą wiadomością jest wzrost wskaźnika PMI świadczącego o większej aktywności gospodarczej Pojawiają się kolejne sygnały świadczące o tym, że gospodarka światowa powoli wychodzi z głębokiej recesji. Ale ekonomiści ostrzegają, że kryzys może jeszcze pokazać swoje drugie oblicze 30 biogazowni, służących produkcji energii elektrycznej, zamierza wybudować w ciągu najbliższych pięciu lat spółka z grupy giełdowego Kopeksu. Pierwszych kilka ma powstać w tym i przyszłym roku, kosztem ok. 20 mln zł każda - wynika z informacji firmy.

Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Ministerstwo Skarbu Państwa jeszcze nie zdecydowało ile akcji Tauronu sprzeda w ofercie publicznej - powiedział dziennikarzom Aleksander Grad, minister skarbu. PSE- Operator wydał warunki przyłączeniowe dla elektrowni, która ma być zlokalizowane w okolicach Pelplina w województwie pomorskim – podaje „Parkiet”

Prezydent: Minister finansów chciał podpisu prezydenta na pustej kartce, którą potem wypełni ustawami reformującymi finanse publiczne. Ministerstwo Finansów: Przyszliśmy do prezydenta ze szczegółowo rozpisanymi propozycjami. Będą następne. Nawet przez pięć dni może nagrywać nasze rozmowy wywiad skarbowy, bez uzyskania wcześniejszej zgody sądu. Informacje o tym, ilu Polaków fiskus inwigiluje, są ściśle tajne - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".


... Sześć firm zostało laureatami trzeciej edycji krajowych eliminacji do konkursu Europejskich Nagród "Biznes dla Środowiska". Wśród nagrodzonych są m.in. twórca napełniacza do worków przeciwpowodziowych, producent ekologicznych lamp ulicznych oraz autorzy technologii mycia przemysłowego. Fabryki na razie nie odczuwają kryzysu, bo o jedną trzecią zwiększyły eksport do Europy Zachodniej i państw arabskich.

PGNiG przeznaczy unijne dofinansowywanie na rozbudowę czterech PMG


PGNiG przeznaczy przyznane przez UE dofinansowanie w wysokości 390 mln euro na rozbudowę czterech podziemnych magazynów gazu (PMG), głównie w zakresie gazu ziemnego wysokometanowego, w Strachocinie na Podkarpaciu, Wierzchowicach na Śląsku i Mogilnie w Kujawsko-Pomorskiem oraz na budowę nowego podziemnego magazynu gazu w Kosakowie koło Gdańska.

GM: sukces nowej astry szansą na trzecią zmianę w Gliwicach


Rynkowy sukces produkowanego od listopada w Gliwicach nowego opla astra IV powinien oznaczać przywrócenie w tej fabryce pracy na trzy zmiany, zamiast obecnych dwóch - zakładają przedstawiciele General Motors.

"Parkiet": z dołka wychodzimy powoli


Co prawda więcej firm (18 proc.) planuje dać swoim pracownikom podwyżki, ale te będą tylko nieco wyższe niż inflacja. Za to prawie 3 proc. przedsiębiorstw chce obniżyć wynagrodzenia aż o 10 proc. - pisze "Parkiet", powołując się badania koniunktury przez ekonomistów NBP.

Interpretacja słów szefa FED i słabsze dane makro z USA umocniły dolara


Chętni na zakup majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie mają czas do 18 listopada na wpłatę wadium, uprawniającego do udziału w przetargach - powiedział PAP zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Na 26 listopada zaplanowano przetargi na majątek gdyńskiego zakładu, a dzień później - szczecińskiego.

W Łęknicy rozpoczęła się budowa obwodnicy


Rozmowy na temat tej inwestycji trwały kilka lat. Dla miasta to będzie spore odciążenie, chociaż pojawiają się też obawy, że zmniejszy się ruch na miejskim targowisku ...

Jak ominąć zakaz jazdy ciężarówką?


"Schłodzone" deski - patent na jazdę Pomysłowość kierowców jeśli chodzi o „omijanie” przepisów, bez względu na narodowość nie zna granic. Ostatni weekend, to okres czasowych ograniczeń dla ...

Grupa Lotos oczekuje utrzymania wyników operacyjnych w I kw. na poziomie z IV kw.


20 polskich naukowców, w tym trzech z Politechniki Warszawskiej, bierze udział w programie szkoleniowym francuskiego Komisariatu Energii Jądrowej (CEA). Program zakończy się prawdopodobnie jesienią br.

Konsorcjum Polimex-Mostostal złożyło najlepszą ofertę na budowę odcinka autostrady A4


Masz kłopot ze spłatą rat kredytu? Koniecznie zgłoś się do banku i negocjuj. Zrób wszystko, by nie trafić na czarną listę złych dłużników. Co ci grozi, gdy się już na niej znajdziesz?

Biuletyn Nr 3 (505) 18 - 24 stycznia 2010 r.


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Polish-Algerian talks on economy


The prepared memorandum on co-operation between the ministries will open us the way to strengthen our economic relations, including the field of energy and mining industry, telecommunications, transport and construction, said the Minister of Economy Piotr Grzegorz Woźniak on a press conference held on 17th January this year at the Ministry of Economy.

Koelner miał 0,22 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 95,0% r/r


Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Żałoba w polskich mediach. Reklamy wróciły we wtorek do telewizji


Największe media zareagowały na sobotnią katastrofę nie tylko pełną mobilizacją swoich zespołów. Większość z nich całkowicie albo częściowo zrezygnowała z reklam.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o PCC


Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - poinformowała w środę na swoich stronach Kancelaria Prezydenta. Nowela zwalnia z tego podatku niektóre transakcje zawierane przez zagraniczne firmy inwestycyjne.

Zbudujemy bazę marsjańską pod Chęcinami


Trzy olbrzymie kopuły stacji marsjańskiej ustawione na czterech hektarach czerwonej ziemi, czyli naukowo-turystyczna atrakcja, staną pod Chęcinami. To pomysł na zagospodarowanie centrum technologicznego w Podzamczu.

Dziennik Polski: Ubezpieczają się od kwarantanny


Podwyższona temperatura wykryta przez termiczne bramki na lotnisku np. w Egipcie może pokrzyżować wakacyjne plany. Turyści wykupują ubezpieczenie na wypadek podejrzenia o świńską grypę - informuje "Dziennik Polski".

WWF: Zmiany klimatu potwierdzone przez ostatnie badania


Seria badań opublikowanych ostatnio przez szanowane instytucje badawcze jednoznacznie potwierdza, że zmiany klimatu mają miejsce - twierdzi WWF Polska i apeluje graniczenia negatywnego wpływu na klimat.

Wielki interes pod Bałtykiem


Budowa gazociągu Nord Stream, który przez Bałtyk połączy Rosję z Niemcami, ma kosztować 7,4 mld euro. Do kogo popłyną te pieniądze?

Sawicki: dopłaty bezpośrednie za 2009 r. będą o 49 proc. wyższe niż za ub.r.


Niemiec Werner Lorant nie będzie trenerem Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zatrudnić szkoleniowca z Anglii.

Pogranicznicy skontrolowali tachograf


Funkcjonariusze Śląskiego OSG z mobilnego patrolu, w trakcie kontroli drogowej, prowadzonej pod kątem przestrzegania przepisów transportu drogowego, ujawnili zamontowane w samochodzie ciężarowym nielegalne urządzenie, służące do ...

"Puls Biznesu": Fiskus ostro wziął się do roboty


- W pierwszym półroczu tego roku o 40 procent wzrosła wartość wykrytych zaległości podatkowych, informuje "Puls Biznesu".

MSP: nie odbędzie się wtorkowa aukcja trzech spółek


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne.

PKO BP spodziewa się wzrostu kosztów w IV kw.


Sprzedaż detaliczna w USA w październiku wzrosła o 1,4 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio spadła o 2,3 proc., po korekcie - podał w poniedziałek Departament Handlu w komunikacie.

Brak energii przyczyną ewakuacji górników z kopalni Olkusz Pomorzany


Blisko 400 górników zostało ewakuowanych w czwartek rano z kopalni rud cynku i ołowiu Olkusz Pomorzany (woj. małopolskie) po awarii energetycznej spowodowanej załamaniem pogodowym. Po trzech godzinach przywrócono zasilanie awaryjne, ale górnicy na razie nie mogą pracować pod ziemią.

Oponix.pl bez transakcji na debiucie na NewConnect


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

Chmury nad ukraińskimi złożami PGNiG


Na Ukrainie zamęt wokół złóż eksploatowanych przez spółkę Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Ich los rozstrzygnie nowy rząd Ukrainy, w którym jest wiele osób związanych z RosUkrEnergo - feralnym dostawcą gazu do Polski.