Boks za pieniądze z piramidy


Kto finansował największą galę boksu w Polsce? Klienci spółki, założonej przez byłego szefa Art-B. "Puls Biznesu" ma nowe informacje w sprawie afery Digit Serve, brytyjskiej spółki założonej przez Bogusława Bagsika.

Poważne kłopoty ma ISD Huta Częstochowa. Nie wypłaciła pracownikom pensji, a odbiorcy dostali propozycję zmiany warunków sprzedaży - informuje "Gazeta Wyborcza". Sytuacja dotyczy blisko 4,5 tys. częstochowskich hutników. Łotewski parlament 64 głosami do 30 przyjął we wtorek w ostatnim czytaniu oszczędnościowy budżet na 2010 rok. Ustawa, która przewiduje ograniczenie wydatków i wzrost podatków, nie spotkała się z przychylnym przyjęciem społeczeństwa. Takich samochodów w ciągu roku z taśmy produkcyjnej zjeżdża tylko 10 sztuk. Pagani Zonda S to bardzo luksusowy pojazd, jedno z najbardziej egzotycznych aut na świecie. Wypadki takich samochodów są jeszcze rzadsze - ale jednak się zdarzają. W Wielkiej Brytanii padł właśnie rekord wysokości wypłaconego odszkodowania.Węgierski koncern paliwowy MOL miał w II kw. 2009 roku 178,5 mld HUF zysku netto wobec 114,7 mld HUF zysku w analogicznym okresie 2008 roku. Skorygowany zysk netto wzrósł do 156,1 mld HUF ze 109,6 mld HUF rok wcześniej. Nerwowy poniedziałek na rynkach walutowych. Rano euro było najtańsze wobec dolara od kwietnia 2006 roku. Spadek przyniosły transakcje na azjatyckich rynkach, jeszcze w nocy naszego czasu. Rozpoczęcie handlu w Europie przyniosło bardzo nerwowy i mozolny - ale skuteczny marsz w górę. - Tani pieniądz, do którego przyczyniają się niskie stopy procentowe USA, pomaga w tworzeniu "olbrzymich" baniek na rynkach akcji na świecie - ocenił Nouriel Roubini, profesor New York University.

Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku przy zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z Konstytucją. Tak wynika z orzeczenia TK z dnia 16 lipca 2009 r., sygn. akt K 36/08.

Najnowsze "dziecko" firmy Apple, oczekiwany w napięciu komputer w formie tabliczki, nazywa się iPad. Szef Apple'a Steve Jobes przedstawił go w środę w San Francisco, podkreślając, że iPad będzie bardziej przyjazny niż laptop. W ramach prowadzonych tzw. doraźnych kontroli punktów gier, od początku roku celnicy skonfiskowali ponad 360 automatów o niskich wygranych, tzw. jednorękich bandytów - wynika z sondy przeprowadzonej przez PAP w izbach celnych.

Po sukcesach gospodarczych Polska rozpoczęła walkę o niematerialne wartości: uznanie jej roli jako równoprawnego partnera - ocenia we wtorek niemiecki dziennik "Die Welt". Początek wakacji to czas, kiedy zastanawiamy się kiedy najbardziej opłaca się wyjechać, aby koszt wypoczynku był możliwie najmniejszy. Wraz z rozwojem społeczeństwa informacyjnego i nowoczesnych technologii problem kontrolowania pracownika w miejscu pracy nabiera większego znaczenia. Jak każdemu człowiekowi, także pracownikowi przysługuje prawo do ochrony prywatnej sfery życia. W pracy jest ona jednak ograniczona.Facebook, portal z 400 mln zarejestrowanych użytkowników, jest świetnym miejscem na szukanie pracy. Niefrasobliwi mogą jednak też ją tam stracić. Najsroższa od 30 lat zima w Wielkiej Brytanii, gdzie temperatury dochodzą do minus 21 stopni C i występują silne opady śniegu, spowodowała zakłócenia w transporcie na terenie całego kraju, co negatywnie wpływa na stan dotkniętych kryzysem światowym przedsiębiorstw. Fortis Bank Polska, w ramach integracji Grupy BNP Paribas w Polsce, podpisał z polskim oddziałem BNP Paribas umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa bankowego tego oddziału, poinformował bank w komunikacie. Wartość przejmowanych należności z tytułu kredytów wynosi około 95 mln euro, a zobowiązań tytułu depozytów około 238 mln euro.

Gwałtowne wahania na rynku walutowym


Dzisiejsza noc przyniosła silne zmiany notowań euro, wpisujące się w proces wyjątkowego rozchwiania rynku walutowego, jaki można obserwować w ostatnich dniach. W czasie godzin europejskich i amerykańskich ta nerwowa atmosfera może się utrzymywać. Szczególnie, że nie można wykluczać aktywności banków centralnych na tym rynku.

Bank BPH miał 85,94 mln zł straty netto w I poł. 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Bank BPH miał 85,94 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 75,07 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Ponad połowa Polaków dostawała mniej niż średnią


GUS podał strukturę wynagrodzeń w październiku 2008 roku - informuje "Parkiet".

PHF liczy na parafowanie umowy sprzedaży Polfy Pabianice


Polski Holding Farmaceutyczny (PHF) liczy, że uda mu się parafować umowę sprzedaży Polfy Pabianice, z którymś z czterech wybranych inwestorów, do końca 2009 roku - poinformowała na środowej konferencji prasowej Mirosława Dawidziuk, dyrektor ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego PHF.

Radpol wyda 15 mln zł na budowę zakładu w Rurgazie, co podwoi obroty tej firmy


Radpol w tym roku zamierza wydać ok. 15 mln zł na budowę nowego zakładu produkcyjnego w przejętej niedawno spółce Rurgaz, produkującej specjalistyczne rury, dzięki czemu obroty tej firmy wzrosną docelowo do ok. 100 mln zł z 50 mln zł obecnie. Prezes Radpolu podtrzymuje, że celem grupy na ten rok jest przekroczenie 100 mln zł przychodów i zwiększenie eksportu.

Tusk z premierem Grecji m.in. o gospodarce


Kryzys gospodarczy, prywatyzacja, kwestie klimatyczne i rozszerzenie UE były głównymi tematami piątkowych rozmów premiera Donalda Tuska z szefem rządu Grecji Georgiosem Papandreou - poinformował PAP minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Mieszane nastroje


Po wczorajszej wzrostowej sesji przyszła kolej na ochłodzenie nastrojów. Wprawdzie początek sesji nie wskazywał na większe zmiany na warszawskim parkiecie, to jednak wraz z upływem czasu nastroje pogorszyły się.

"Zwyciężyła przyjaźń"


Gazprom ogłasza koniec wojny z Białorusią. Prezes Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył w piątek, że nie widzi żadnych problemów, które uniemożliwiałyby podpisanie z Białorusią aneksu do kontraktu z 31 grudnia 2006 roku określającego warunki tranzytu gazu w 2010 roku.

Sarkozy: anglosaski model finansowy odpowiedzialny za kryzys


Globalny kryzys finansowy miał swój początek w anglosaskim modelu finansowym - twierdzi prezydent Francji, Nicolas Sarkozy.

Monnari nie składa zażalenia


Zarząd Monnari, mimo że nie zgadza się z pewnymi fragmentami uzasadnienia postanowienia sądu, który ogłosił upadłość likwidacyjną firmy Monnari, nie będzie składał zażalenia na decyzję sądu, ale zamierza kontynuować prace nad układem z wierzycielami - poinformowała spółka w komunikacie.

Osiem banków przedłużyło do 28 lutego umowę z Ciechem o utrzymanie status quo


Osiem banków, finansujących grupę Ciech, przedłużyło termin obowiązującej umowy w sprawie utrzymania status quo do 28 lutego, podała spółka w piątek. Ciech poinformował też, że do tego czasu ma zostać ustanowione nowe finansowanie działalności firmy.

Ostatni dzwonek na PIT-a


Jeśli jeszcze nie zdążyłeś rozliczyć się z podatków za 2009 rok, to w piątek masz ostatnią szansę. 30 kwietnia mija termin złożenia rocznego zeznania PIT. Jest to też ostateczny termin zapłacenia podatku.

Obama przeraził inwestorów


Google i Goldman Sachs nie rozczarowały inwestorów. Wysokie zyski i dobre perspektywy spółek to jednak było zbyt mało aby zaszczepić dobre nastroje na rynkach wobec złowieszczych zapowiedzi amerykańskiego prezydenta i niesprzyjających czynników technicznych. Dzisiejsze wyniki General Electric najprawdopodobniej tego nie zmienią.

Obecnie Polska nie spełnia żadnego z kryteriów konwergencji


Obecnie Polska nie wypełnia żadnego z kryteriów konwergencji nominalnej zapisanych w traktacie z Maastricht - wynika z "Monitora konwergencji nominalnej" opracowanego przez Ministerstwo Finansów.

Będą kolejne spotkania rządu i RPP; następne za trzy tygodnie


Potrzeba harmonijnej współpracy, niezbędnej dla utrzymania zrównoważonego rozwoju Polski w warunkach niepewności związanej ze światowym kryzysem gospodarczym była tematem spotkania premiera Donalda Tuska z prezesem zarządu NBP Sławomirem Skrzypkiem i członkami Rady Polityki Pieniężnej. Premier zaproponował, żeby następne spotkanie odbyło za trzy tygodnie.

PKO BP podtrzymuje politykę przeznaczania około 40 proc. zysku na dywidendę


- PKO BP nie widzi powodów, aby zmieniać swoją politykę dywidendową, zakładającą przeznaczanie około 40 proc. zysku netto na dywidendę. W maju bank planuje emisję euroobligacji o wartości 750 mln - 1 mld euro - poinformował dziennikarzy prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Kto przejmie bank centralny? Balcerowicz może wrócić


Bankowcy, byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej, profesorowie ekonomii - to wśród nich poszukiwany będzie nowy prezes NBP. Tymczasowo obowiązki szefa banku centralnego pełni Piotr Wiesiołek. Gospodarcze strony dzienników pełne są spekulacji, kto obejmie fotel prezesa NBP.

Nie będzie przerw dostaw prądu


Wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska zapewniła w piątek w Sejmie, że mimo powodzi nie ma przesłanek do ograniczenia dostaw prądu na terenie całego kraju. Dodała, że praca elektrowni pokrywa krajowe zapotrzebowanie na prąd.

Harrods poszedł pod młotek, bo Al-Fayed wybrał emeryturę


Harrods Ltd., do którego należy luksusowy dom towarowy w Londynie, został sprzedany przez Mohameda Al-Fayeda za 2,2 miliardy dolarów Qatar Holding, twierdzą dwie osoby wtajemniczone w transakcję.

Jest plan wprowadzenia nas do euro


Wiceminister finansów Ludwik Kotecki zapowiedział we wtorek, że w drugim kwartale br. zostaną przedstawione Ramy Strategiczne Wprowadzenia euro, natomiast w 2011 roku Narodowy Plan Wprowadzenia Euro.

Akcje lepsze niż kwiatek dla Ewy


Przy okazji Dnia Kobiet zwykle tworzy się różnego rodzaju okazjonalne teksty lub analizy poświęcone roli kobiet w biznesie lub podobnym zagadnieniom. My postanowiliśmy wykorzystać tę okazję do analizy prostej "strategii inwestycyjnej", a być może do wzbogacenia tradycji "obchodów" Dnia Kobiet.

Silna gospodarka lekiem na kłopoty na giełdzie


Głęboka wiara przedsiębiorstw oraz banków inwestycyjnych w Chiny nie słabnie. Niedawne załamanie na tamtejszej giełdzie postrzegane jest jako uboczny problem, zaś za ważne i mające realne konsekwencje zjawisko uważane jest ożywienie w chińskiej gospodarce.

Złoty umacnia się pod wpływem nastrojów światowych


Kurs złotego w najbliższych dniach będzie zależał od nastrojów na amerykańskiej giełdzie - uważają analitycy. Ich zdaniem przy niezłych nastrojach złoty nie powinien osłabić się do poziomu 4,20 za euro. Według dilerów, na rynku długu prawdopodobnie utrzyma się stabilizacja.

PKB Niemiec wzrośnie w I kw. 2010 o 0,2 proc. kdk


Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrośnie w I kwartale 2010 r. o 0,2 proc. kdk, po stagnacji w IV kw. 2009 r. - oceniają ekonomiści instytutu gospodarczego DIW w Berlinie.

Inwestorzy zignorowali słaby odczyt indeksu ZEW


Dzisiejsze dane z Niemiec rozczarowały. Indeks oczekiwań ekonomicznych oparty o predykcje 300 ankietowanych analityków znacznie się pogorszył w czerwcu, względem majowego odczytu. Wskaźnik ZEW spadł do 28,7 pkt. z 45,8 pkt. w maju.