Petrolinvest miał 283,11 mln zł straty netto w I poł. 2009 r.


Spółka Petrolinvest miała 283,11 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 3,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Deficyt finansów publicznych w 2012 roku ma wynieść 2,9 proc. PKB - wynika z aktualizacji programu konwergencji. Dokument zostanie przyjęty we wtorek przez rząd. Następnie aktualizacja programu konwergencji - z opóźnieniem - trafi do Brukseli. Zostanie tam przekazany jeszcze w tym tygodniu. Ostatnie dni charakteryzują się przewagą byków na głównej parze walutowej. Dzięki poprawie nastrojów na świecie (po części spowodowanej udanymi aukcjami obligacji różnych krajów europejskich, co odsuwa widmo bankructwa tych gospodarek) inwestorzy powoli, ale systematycznie realizują zyski z majowych spadków. Pomagają również nastroje panujące wśród inwestorów giełdowych, co dodatkowo zwiększa apetyt na ryzyko. Z Kongresu USA dochodzą głosy, że zarysowują się widoki na ponadpartyjne porozumienie w sprawie rządowego projektu reformy systemu finansowego - kolejnej ważnej inicjatywy administracji prezydenta Baracka Obamy.Kobieta na rynku pracy jest jak tytułowy malowany ptak w stadzie czarnych wron - mówią feministki. Mężczyźni kontratakują zarzucając im mniejsze ambicje i brak determinacji. Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja kobiety w świecie przedsiębiorczości i czym góruje ona nad mężczyzną? - pytają autorzy z feromony.pl. Zdaniem dilerów atrakcyjności złotego sprzyja sentyment globalny i wobec pozytywnych danych z rynku amerykańskiego złoty będzie stabilizował się wokół granicy 4,00 zł za euro. Pomimo spadków rentowności, polskie obligacje wydają się nadal atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych. Unia Europejska martwi się tą sytuacją - oświadczył we wtorek przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Jerzy Buzek, komentując na konferencji prasowej w Moskwie kryzys gazowy między Rosją i Białorusią.

Już kilkaset lotów odwołały do południa niemieckie linie lotnicze Lufthansa. Powodem zakłóceń jest największy w historii strajk pilotów linii, który rozpoczął się o północy i potrwa do czwartku. Wbrew obawom, na niemieckich lotniskach panuje spokój, bo większość pasażerów zmieniła rezerwacje bądź przesiadła się na kolej.

Choć Polacy coraz częściej biorą kredyty w euro, to jednak ci zadłużeni we frankach szwajcarskich będą mieli przez najbliższy rok więcej powodów do radości - wskazuje "Puls Biznesu". Rata takiego kredytu będzie stabilna albo nawet trochę niższa niż obecnie. Kredytobiorcy w euro muszą przygotować się na wzrost rat. Tradycja jedzenia pączków w Tłusty Czwartek zadomowiła się w Polsce już w XVII wieku. Zawdzięczamy ją cukiernikom, którzy słynęli z tego rodzaju wypieków. Była to właściwie specjalność kuchni polskiej - wyjaśniła Anita Broda z warszawskiego Muzeum Etnograficznego.

Ministerstwo Skarbu Państwa będzie rozmawiało w sprawie nabycia akcji Ruchu z Jupiter NFI i Lureną Investments - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik MSP. Władze federalne USA rozważają wprowadzenie ograniczenia lub nawet zakazu podawania solonych orzeszków ziemnych na pokładach samolotów amerykańskich linii lotniczych. Powodem ma być uczulenie na nie części osób. Wrocław, Bydgoszcz i Zielona Góra - to polskie miasta, w których jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowych hoteli austriackiej firmy Warimpex, notowanej na giełdach w Wiedniu i Warszawie. Łączny koszt tych obiektów wyniesie ok. 35-40 mln euro.- Pomimo klęski powodzi, która dotknęła Polskę stopa bezrobocia w maju powinna obniżyć się z 12,3 proc. szacowanych przez resort pracy w kwietniu - poinformowała PAP Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. Resort pracy przygotował szereg instrumentów wsparcia rynku pracy związanych z powodzią. Polska staje się europejskim liderem pod względem wartości przetargów infrastrukturalnych (3,6 - 3,9 miliardy Euro w 2010 roku). Zdaniem analityków firmy Frost & Sullivan, Polska staje się europejskim liderem pod względem wartości przetargów infrastrukturalnych. Piątkowa sesja na europejskich parkietach upłynęła pod znakiem odreagowania przeceny z poprzedniego dnia. Przez większość dnia niewiele się wprawdzie działo i przeważała konsolidacja, jednak wystarczył udany początek i końcówka, by większość wskaźników zakończyła dzień sporymi zwyżkami.

Wielki A380 flagową maszyną na mundial


Największy pasażerski samolot świata, Airbus A380 już prawie w służbie Lufthansy. Maszyna na razie jest testowana, przy okazji zachęcając potencjalnych pasażerów do podróży. Już wiadomo, dokąd poleci w pierwszy rejs: do Johannesburga, z reprezentacja Niemiec na piłkarskie mistrzostwa świata w RPA.

Flat to up on mixed signals on Greece


U.S. government securities prices were unchanged to slightly higher on Friday as stock market gains and mixed signals in Greece's fiscal epic kept Treasuries from establishing a firm direction.

Rosyjska produkcja ropy pobiła nowy, post-radziecki rekord


Rosja utrzymała pozycję światowego lidera w wydobyciu ropy, osiągając w październiku nowy, post-radziecki rekord w wysokości ponad 10 milionów baryłek dziennie, wynika z danych Ministerstwa Energetyki, opublikowanych w poniedziałek. 

TVP miała po 11 miesiącach 2009 r. 104 mln zł straty brutto


Telewizja Polska SA miała po 11 miesiącach 2009 roku 104 mln zł straty brutto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 1,549 mld zł - poinformowali podczas sejmowej komisji skarbu przedstawiciele zarządu TVP.

Nasza firma od wielu lat produkuje opakowania na odpady medyczne oraz odpady weterynaryjne. W ofercie posiadamy również

pojemniki na odpady medyczne

produkowane ze specyfikacją. Tylko licencjonowane pojemniki na odpady medyczne gwarantują odpowiednie i bezpieczne przechowywanie odpadów medycznych. Dostarczamy również odpowiednie worki na odpady medyczne, zapewniające bezpiecznych transport klisz rtg oraz odpadów medycznych.

PSL wciąż przeciwne planom PO


PSL nie poprze przygotowanego przez resort finansów Programu Konwergencji, póki będzie się w nim znajdował nierealny - zdaniem Ludowców - zapis o pozyskaniu pieniędzy z opodatkowania rolników - zapowiedział w TVN CNBC Biznes minister rolnictwa Marek Sawicki. I ujawnia szczegóły: wpływy z podatków od 200 tys. najbogatszych rolników miałyby wynieść 3 mld zł.

RN PAGI zdecydowała o wejściu spółki na rynek NewConnect


Rada nadzorcza Powszechnej Agencji Informacyjnej SA (PAGI), zdecydowała o emisji akcji i wprowadzeniu akcji spółki na rynek NewConnect - poinformowało PAGI w środowym komunikacie prasowym.

Morgan Stanley, JPM may get GM IPO lead role


Morgan Stanley and JPMorgan Chase & Co are likely to be the lead underwriters in General Motors' initial public offering, The Wall Street Journal reported on Friday, a role more attractive for its prestige than its fees.

W ferie kontrolerzy skarbowi wystawili mandaty na kwotę 1,25 mln zł


Ponad 5,8 tys. mandatów na kwotę przekraczającą 1,25 mln zł wystawili inspektorzy skarbowi podczas trwającej w ferie zimowe akcji kontroli ewidencjonowania obrotów w kasach fiskalnych - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów.

Jednostkowy backlog Compu ma wartość ok. 90 mln zł


Jednostkowy backlog Compu na 2010 r. wynosi obecnie około 90 mln zł i jest to rekordowa wartość w historii spółki. W bieżącym roku spółka liczy na realizację ciekawych kontraktów w zakresie bezpieczeństwa korporacyjnego - podał Comp w komunikacie prasowym.

Przychody Gino Rossi po III kwartałach


Skonsolidowane przychody grupy Gino Rossi po trzech kwartałach 2009 r. wyniosły 128,6 mln zł wobec 146,2 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czeski producent samolotów planuje IPO w Pradze i być może w Warszawie


Piper Sport Aircraft, czeski producent lekkich samolotów, planuje sprzedaż pakietu 49 proc. poprzez giełdę papierów wartościowych w Pradze i być może w Warszawie - podaje magazyn "Euro" cytując członka rady spółki Petra Dubena.

Umowa spółki cichej nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych


Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych z dnia 9 września 2000 r. (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 68, poz. 450 z późn. zm. - dalej "PCC") w art. 1 zawiera zamknięty katalog czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

BBI Development miało 1,00 mln zł straty netto w III kw. 2008 r., wobec zysku przed rokiem


Spółka BBI Development NFI miała 1,00 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2008 roku wobec 12,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tanie koleje odgryzają się InterCity


PKP Przewozy Regionalne składają do UOKiK zawiadomienie w sprawie PKP InterCity, zarzucając spółce, że stosuje praktyki ograniczające konkurencję, by w ten sposób wyeliminować z rynku swojego konkurenta - czyli właśnie Przewozy Regionalne. Jednym z takich działań, zdaniem PKP PR, jest zajęcie przez komornika kont spółki.

PGNiG: informacje o rozmowach z Gazpromem w środę


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przekaże w środę, po powrocie przedstawicieli spółki z Moskwy, informacje na temat rozmów z Gazpromem Export - podała we wtorek PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Dalsze spadki notowań EUR/USD


Do południa dzisiejszej sesji, na światowym rynku walutowym kurs głównej pary EUR/USD poruszał się w przedziale 1,4800-1,4920. Pod koniec sesji azjatyckiej wydawało się, iż po wczorajszym spadku eurodolara nastąpi odreagowanie.

Analitycy: Złoty może zyskiwać


Złoty w czwartek osłabiał się, jednak późnym popołudniem pod wpływem danych z USA zaczął lekko zyskiwać na wartości. Analitycy uważają, że nasza waluta może się umacniać również w piątek.

Czkawka po Dubaju


Mówiąc o futbolu często pojawia się sformułowanie "stały fragment gry". To czego byliśmy dzisiaj świadkami na GPW oraz na innych rynkach akcji, także można by określić w ten sposób.

Ceny miedzi rosną w reakcji na doniesienia ws. Grecji


Ceny miedzi na giełdach metali rosną w piątek w reakcji na doniesienia w sprawie wsparcia dla Grecji - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniana na 7 tys. 470 USD za tonę, po wzroście ceny o 0,5 proc.

Ryzyko korekty rośnie


W piątek w USA notowania zakończyły się spadkami, choć publikowane przed sesją raporty kwartalne i dane makroekonomiczne (w trakcie notowań) były lepsze od oczekiwań.

"Po pobycie w Szanghaju mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces"


"Po pobycie w Szanghaju mogę powiedzieć, że my Polacy - odnieśliśmy sukces" - powiedział na konferencji prasowej podczas Dnia Polskiego na EXPO minister kultury Bogdan Zdrojewski. Pawilon Polski jest jednym z najbardziej obleganych podczas Wystawy Światowej.

Kolejny gigant wylizuje się z kryzysu


Grupa Bankowa Lloyds, jeden z największych graczy na brytyjskim rynku spodziewa się w tym roku sporych zysków. Zeszły rok bank zakończył na głębokim minusie, głównie ze względu na fakt, że przejął swojego rywala HBOS, który był zaangażowany w toksyczne aktywa.

Voltex odstąpił od publicznej emisji


Voltex z powodu małego zainteresowania inwestorów instytucjonalnych odstąpił od publicznej emisji akcji - podał Voltex w piątkowym komunikacie.

Bank of America podwyższył rekomendację dla PKO BP


Bank of America podwyższył rekomendację dla akcji PKO BP do "neutralnie" - poinformowała w poniedziałek agencja Bloomberg.

Kopacz zabiera chorym pielęgniarki


Państwo nie będzie od przyszłego roku finansować domowej opieki pielęgniarskiej nad obłożnie chorymi - alarmuje "Nasz Dziennik".