W Wenezueli nieoszczędni odbiorcy zostaną pozbawiani dostaw energii


Portal Spraw Zagranicznych poinformował, że w dniu 21 marca rząd Wenezueli ogłosił, iż około 80 przedsiębiorstw, które nie zmniejszyły zużycia energii elektrycznej, zostaną pozbawione jej dostaw przez 24 godziny.

Aż 280 tys. turystów przepłynęło łodziami flisackimi przełomem Dunajca w Pieninach podczas kończącego się w sobotę sezonu turystycznego. Moskiewscy hotelarze narzekają na brak klientów. Z powodu kryzysu gospodarczego, prawie dwukrotnie spadła liczba osób chcących w nich zamieszkać.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"IX Pucharów Wreszcie masz dla siebie. Zapomnij o tym, co nie zostało zrobione na czas. Odpoczywaj, leniuchuj. Rozerwij się, idź do kina, na kawę a kimś dawno nie widzianym. Puść wodze fantazji i pozwól sobie na luz i beztroskę. To pozwoli lepiej funkcjonować od jutra. horoskop.wp.pl

Akwizycję Otwartych Funduszy Emerytalnych ograniczono już w ub.r. poprzez znaczne obniżenie opłat oraz prowizji; system wymaga jednak licznych zmian - powiedziała w piątek w Katowicach minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podpisał z firmą Oto Melara S.p. A. Aneks nr 2 do Umowy Offsetowej z dnia 1 lipca 2003 r., związanej z zakupem kołowych transporterów opancerzonych dla polskich Sił Zbrojnych. Dzięki aneksowi wartość umowy offsetowej wzrosła o ponad 34 mln euro. Podpisanie odbyło się 23 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki. Elektrownie zostaną pozbawione prawa do zwrotu nadpłaty akcyzy za prąd - przewidują przygotowane przez resort finansów założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. MF chce, by zmiany weszły w życie z datą wsteczną. Eksperci podatkowi ostrzegają, że będzie to niezgodne z konstytucją.

\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. – Liczymy na nowe możliwości inwestycyjne i rozwój polsko-irackiej wymiany handlowej. Perspektywicznymi obszarami współpracy mogą być przemysł spożywczy, rolnictwo oraz energetyka – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na spotkaniu z irackim ministrem przemysłu i minerałów Fawzi Franso Hariri. Rozmowy odbyły się 9 listopada br. w Ministerstwie Gospodarki. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt wobec 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach.

Komisja Europejska odrzuciła w piątek polski plan emisji CO2 na lata 2008-2012. Uznała, że zaproponowane przez Polskę 284,6 mln ton CO2 dla polskich przedsiębiorstw, to zbyt wysoka kwota. Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy w Lublinie, to jedyne tego typu centrum logistyczne w regionie, który dzisiaj uruchomiła Poczta Polska. Sortownia znajduje się na lubelskim Felinie. Wartość inwestycji sięgnęła ... Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką kiedykolwiek zatrzymano w stolicy - poinformowały władze.W dniu 6 listopada 2009 r. miało miejsce spotkanie dotyczące bezpieczeństwa pracy w górnictwie węgla kamiennego, odbywające się cyklicznie pod patronatem Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Gospodarzem spotkania był Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Rozmowom przewodniczyła pani Joanna Strzelec-Łobodzińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, a uczestniczyli w nich pan Piotr Litwa, Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, pan Tadeusz Zając, Główny Inspektor Pracy oraz przedstawiciele spółek węglowych oraz związków zawodowych. Spotkanie było realizacją ustaleń z posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników z dnia 8 października 2009 r. Zespół Sterujący do Spraw Realizacji „Programu dla elektroenergetyki” został powołany postanowieniami Zarządzenia Nr 55 Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 kwietnia 2006 r. Transakcja sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z miejscem parkingowym, które stanowi integralną część lokalu, jest opodatkowana 7-proc. VAT. Wnioski takie płyną z wyroku WSA w Olsztynie z dnia 20.08.2009 r. sygn. akt I SA/Ol 452/09.

Agencja Moody's nadała rating Ba3 nowej emisji obligacji NWR


O cztery dni, czyli do 27 kwietnia został przesunięty termin składania ostatecznych ofert w przetargu na wykonawcę remontu na warszawskim Dworcu Centralnym - poinformował w środę rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. Dworzec ma być gotowy na EURO 2012.

Nafta Polska liczy na umowę sprzedaży I grupy chemicznej w I kw. 2010 r.


Ministerstwo Finansów zaoferuje 2 grudnia obligacje OK0712 i PS0415 za 3,0-5,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie.

Klima nie musi być paliwowożerna


Ekspert radzi Co jest bardziej korzystne z punktu widzenia zużycia paliwa – jazda z opuszczonymi szybami, czy stosowanie klimatyzacji samochodowej? Odpowiedź może zaskoczyć wielu ludzi. - Bardziej paliwooszczędna ...

W środę może być zmieniony statut EuRoPol Gazu


Na środę planowane jest posiedzenie walnego zgromadzenia akcjonariuszy - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe EuRoPol Gazu, operatora polskiego odcinka jamalskiego. Niewykluczone, że będzie zmieniony statut spółki.

Nauka angielskiego za darmo dla tysięcy osób


Kilkadziesiąt tysięcy miejsc na darmowych kursach językowych zostanie w tym roku sfinansowanych z funduszy UE. Pierwsza tura rekrutacji zaczyna się już 1 września. Zapisy prowadzą renomowane szkoły językowe w całej Polsce. Trzeba się spieszyć, bo w zeszłym roku wolne miejsca rozeszły się w kilka godzin.

NFOŚiGW: 100 mln zł na ochronę Rospudy


Wybór formy opodatkowania dochodów


W dniu 22 kwietnia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (dalej: WSA) wydał w sprawie do sygnatury I SA/Gl 34/09 wyrok, w którym orzekł, że spółka jawna nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych i w sytuacji, gdy uzyskuje ona przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, wspólnicy tej spółki mogą wybrać sposób opodatkowania dochodów pochodzących z tego źródła (dalej: wyrok).

Tusk jako pasażer, nie dziękuję...


...ale z Dodą jak najbardziej Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy NAVIGON pokazuje, że kobiety i mężczyźni różnią się zachowaniem w czasie prowadzenia samochodu. Podróż z naszą drugą ...

PGNiG: rozmowy z Gazpromem będą kontynuowane


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie kontynuowało rozmowy z Gazpromem Export na temat dodatkowych dostaw gazu - poinformowała w środę PAP spółka. Eksperci, z którymi rozmawiała PAP, wskazują na rozliczenie tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Polski jako przeszkodę szybkiego porozumienia.

Turkmenistan. Prezydent zwalnia zarząd sektora energetycznego


Prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow zwolnił niemal wszystkich najważniejszych urzędników odpowiedzialnych za energetykę oskarżając ich o marnotrawstwo i mało wydajne wydobycie krajowych zasobów ropy i gazu ziemnego.

Na zamknięciu WIG20 zyskał 2.000%


Karolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN.

Praca


...

Polska - Rosja połączone prądem. Zaczęły się rozmowy


Polacy i Rosjanie zaczęli rozmowy o budowie łącznika elektroenergetycznego między obu krajami. Nasz rząd chce, by prąd można było przesyłać w obie strony.

URE zatwierdziło taryfy dla dwóch spółek dystrybucyjnych


Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy dla dwóch spółek dystrybucyjnych: PGE Dystrybucja LUBZEL oraz PGE Dystrybucja Warszawa-Teren. Podwyżka opłat dystrybucyjnych w zależności od grupy odbiorców (indywidualnych i przemysłowych) wyniesie ok. 5-6 proc. - poinformowała rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

Włochy:Rząd zatwierdził pomoc dla Grecji


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Polska otrzyma pieniądze na zdrowe przekąski dla dzieci


Komisja Europejska podzieliła środki unijne na program Owoce w szkole. Na owoce i warzywa dla polskich dzieci zostanie wydane 9,2 mln euro.

Chiny mają ramowe porozumienie ws. dostaw rosyjskiego gazu


Chiny i Rosja podpisały we wtorek ramowe porozumienie, którego celem jest zapewnienie stałych dostaw rosyjskiego gazu ziemnego.

Firmy budowlane nie chcą Chińczyków przy budowie odcinka autostrady A2


Europejska Federacja Przemysłu Budowlanego (Fiec) wsparła protest polskich firm budowlanych w sprawie przyznania chińskiemu konsorcjum Covec kontraktu na budowę odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi

Gmina Darłów nie chce elektrowni jądrowej


Jak poinformowała „Polska Dziennik Bałtycki”, podczas pierwszych konsultacji społecznych w gminie wiejskiej Darłowo, sołtysi oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i branży turystycznej zdecydowanie sprzeciwili się ewentualnej lokalizacji elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości Kopań.

Certyfikat księgowy a praca w biurze bez licencji


Jak uzyskać certyfikat księgowy, gdy spełniam wszystkie ustawowe warunki do jego otrzymania. Wysłałam podanie o otrzymanie certyfikatu i MF poprosiło mnie o numer licencji biura rachunkowego, w którym odbyłam 5-cio letnią praktykę samodzielnej księgowej. Niestety nie znam tego numeru licencji, a były pracodawca nie zamierza go ujawnić. Mało tego MF stwierdziło, że w ich bazie danych nie widnieje wydany kiedyś certyfikat dla tego konkretnego właściciela biura rachunkowego! Ministerstwo odpowiada mi, że nie otrzymam certyfikatu. W jaki sposób się odwoływać?

Kraje zrzeszone w organizacji ALBA wprowadzą nową walutę


Kraje Ameryki Łacińskiej zrzeszone w antyliberalnej organizacji ALBA mają zamiar wprowadzić już w styczniu - do rozliczeń międzyrządowych - nową walutę zwaną 'sucre' - poinformował w sobotę kubański wiceminister spraw zagranicznych Rogelio Sierra.

Rostowski chwali piątkową decyzję NBP o interwencji na rynku


Według Hideo Kojimy, twórcy między innymi serii Metal Gear Solid, gry na konsole będą wkrótce kuriozalną pozostałością przeszłości, a rynek przejmą gry niezależne od żadnej platformy.

Będą konkursy na dofinansowanie inwestycji w OZE


Konkursy na dofinansowanie inwestycji między innymi w odnawialne źródła energii ze środków unijnego programu „Infrastruktura i środowisko” zostaną przeprowadzone w III i IV kwartale – donosi „Rzeczpospolita”.

Kierowco, omijaj okolice cmentarzy


Do piątku najtrudniej będzie dojechać pod Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej. Kierowcy wciąż skazani są na omijanie zamkniętej ul. Legionów, a tramwaje wrócą na nią dopiero ...

NWR Energy na sprzedaż


Koncern górniczy New World Resources zamierza w pierwszych miesiącach 2010 roku zamknąć transakcję sprzedaży spółki zależnej NWR Energy za około 122 mln euro - poinformował NWR w komunikacie.