Deweloperzy zakładnikami banków. Bez kredytów nie będzie nowych mieszkań


Klienci wrócili do biur sprzedaży firm deweloperskich, ale nie wszystkie mogą zacząć nowe inwestycje

Po podpisaniu międzyrządowego porozumienia gazowego Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce podjąć rozmowy z Gazpromem o możliwości reeksportu, spółka przygotowuje się też do uczestnictwa w rynku spot – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla Polski na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to natomiast 3,0 proc. Policjanci zatrzymali kierowcę porsche, który - pędząc autostradą A-2 w kierunku Poznania - przekroczył prędkość o ponad sto kilometrów na godzinę. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.FBI poinformowało, że postara się wyjaśnić okoliczności wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, który spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych przez sieć AT&T. W drugim kwartale PKB wzrósł o 1,1 proc. Analitycy prognozowali, że PKB za III kw. wzrośnie o 1,6 proc. Jest więc trochę lepiej niż spodziewali się ekonomiści. O godz. 14 konferencja premiera Donalda Tuska. 26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Ropa naftowa drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku w reakcji na raporty wskazujące na spadek jej amerykańskich zapasów - podają maklerzy.

Lexmark International wprowadził do oferty jednofunkcyjne, monochromatyczne drukarki laserowe formatu A4 z ekranem dotykowym, przeznaczone dla odbiorców biznesowych. 13 sierpnia br. pod przewodnictwem wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Sterującego nadzorującego realizację programu „Wspieranie przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. inicjatyw pobudzających polską gospodarkę”.

Kupiłeś na raty nowe okna, meble lub telewizor, ale dostawca nie wywiązał się z umowy? Niewykluczone, że i tak będziesz musiał spłacić kredyt co do grosza! Taka przygoda przytrafiła się jednemu z naszych czytelników Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 1,05 proc., do 5.046,47 pkt. (PAP) "Rzeczpospolita" podaje, że prywatne spółki medyczne zbierają już jedną piątą wydatków Polaków na usługi zdrowotne.W ubiegłym tygodniu komitet społeczny Stop Odkrywce, zrzeszający władze o raz mieszkańców lubuskich i dolnośląskich gmin, na terenie których ma powstać nowa kopalnia węgla brunatnego, przesłał do Parlamentu Europejskiego (PE) petycję poruszającą problemy związane z tą inwestycją. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od pierwszego stycznia zaprzestaje wydawania i potwierdzania papierowych legitymacji ubezpieczeniowych. Prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej potwierdzać będą inne dokumenty określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Trzy nowe sklepy Mrówka i pierwszą hurtownię budowlaną PSB-Profi uruchomiła Grupa PSB.

Grecja atakuje: Niemcy nie wypłacili nam odszkodowań za II wojnę światową


Członkowie rządu i stowarzyszenia prorodzinne protestują przeciw rozpoczętej w tym tygodniu we Francji skandalizującej kampanii antynikotynowej. Plakaty porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

Dwunastka do BZ WBK?


Ratownicy do czwartku odnaleźli 112 ofiar cyklonu, który przeszedł we wtorek nad północno-wschodnimi Indiami wyrywając drzewa i niszcząc tysiące domów. Pracownicy organizacji pomocowych rozdają poszkodowanym żywność, wodę pitną i nieprzemakalne plandeki.

Mimo kryzysu finansiści z Wall Street dostaną rekordowe 140 mld dol. premii


Kryzys? Jaki kryzys? Pracownicy banków i firm inwestycyjnych jeszcze nigdy nie dostali tak gigantycznych premii

W oszukiwaniu banków jesteśmy tradycjonalistami


Jeden na dwadzieścia wpływających do banków wniosków kredytowych składają oszuści - mówią Anna i Robert. Ona odpowiada w banku za windykację, on tropi wyłudzenia. Polacy pożyczają pieniądze na fałszywe firmy, podrabiają dokumenty, współpracują z pośrednikami finansowymi.

Jesteśmy niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o produkcję kalendarzy reklamowy w Katowicach. Nasza drukarnia kalendarzy trójdzielnych to najstarsza drukarnia w Katowicach i na Śląsku. Posiadamy ogromne doświadczenie jeśli chodzi o produkcję i

druk kalendarzy

reklamowych. Nasza drukarnia kalendarzy może zaproponować najatrakcyjniejsze warunki cenowe jakie oferują Katowice. Corocznie przygotowujemy też specjalne oferty dla klientów z Katowic. Nasza bogata oferta na kalendarze zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Staramy się, aby nasza oferta docierała nie tylko do klientów z Katowic, ale także z całej Polski.

Polityka energetyczna a konkurencyjność gospodarki UE


Pakiet klimatyczny, solidarność energetyczna Unii Europejskiej oraz ich wpływ na polski sektor energetyczny to główne tematy dyskusji z udziałem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej podczas sesji inauguracyjnej Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2009. Debata odbyła się 15 kwietnia br. w gmachu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Coraz bliższa perspektywa wydobycia w Polsce gazu niekonwencjonalnego


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, wydobycie w Polsce gazu niekonwencjonalnego może rozpocząć się już za dziewięć lat, czyli o sześć lat wcześniej niż pierwotnie planowano.

Struktura


...

500 "olimpijczyków" przed finałem


O krok od finału Olimpiady Ponad 500 uczniów z 99 szkół z całej Polski, w tym 94 osoby z Wielkopolski, zakwalifikowało się do etapu okręgowego II ...

W USA przybyło w kwietniu 290 tys. nowych miejsc pracy


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Grad o zainteresowaniu kupnem akcji Tauronu


Proporcja inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy, którzy zgłosili zainteresowanie kupnem akcji Tauronu, wynosi dwa do jednego - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.

Inauguracyjne spotkanie Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii


– Inicjatywa utworzenia Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii wpisuje się w najważniejszy dziś w Unii Europejskiej proces - swobodę wymiany wiedzy – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, podczas inauguracyjnego spotkania Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii, które odbyło się 1 lutego br. w Warszawie.

Energetyka jądrowa a dywersyfikacja źródeł energii w Polsce


- W polskiej elektroenergetyce jest wystarczająco dużo miejsca dla każdej technologii wytwarzania, także dla elektrowni jądrowych – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska podczas konferencji „Dywersyfikacja źródeł energii a rozwój energetyki jądrowej w Polsce”. Spotkanie odbyło się 3 września br. w ramach Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.

iPad to sukces wydawców. Ale też droższe reklamy


Pierwsze doświadczenia wydawców prasowych z iPadem są optymistyczne. Sprzedaż magazynu Wired w wersji na nowy gadżet Apple'a może wkrótce przekroczyć sprzedaż kioskową

Warszawska Karta Miejska


Bez zdjęcia ani rusz.... Od 1 stycznia br. bilety imienne 30 i 90 dniowe można kodować jedynie na spersonalizowanych kartach miejskich, zawierających zdjęcie i dane użytkownika. Dotychczas ...

Asseco Systems liczy na min. 2 duże kontrakty w automatyce budynkowej w 2010 r.


Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wzrósł w porównaniu ze styczniem 2010 r. o 2,7 pkt proc. do minus 15,7 pkt proc. - wynika z komunikatu GUS.

Na zamknięciu WIG stracił 2.002%


Wyścig w Bielawie zainauguruje 15. edycję cyklu Grand Prix w kolarstwie górskim, organizowanego przez Czesława Langa. Pod znakiem zapytania w tych zawodach stoi występ czterokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej i głównej faworytki tegorocznej rywalizacji, Mai Włoszczowskiej.

Tiry na tory – z poparciem elektryków


Jednym z głównych konsumentów paliw płynnych jest transport samochodowy, który przejął w większości krajów przewozy, pasażerskie, a zwłaszcza towarowe. Dlatego zdaniem Stowarzyszenia Elektryków Polskich, powołujących się ...

GUS: Wydajność pracy w okresie I-IX '09 spadła o 0,8 proc. rdr


W okresie styczeń-wrzesień 2009 wydajność pracy w przemyśle była o 0,8 proc. niższa niż w analogicznym okresie 2008 roku przy mniejszym o 5,2 proc. zatrudnieniu i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 4,7 proc. w ujęciu rocznym - podał GUS w piątek w komunikacie. (PAP)

Google wyprzedził Microsoft w komórkach


Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek za ratyfikacją poprawek do umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym, które m.in. wzmocnią pozycję Polski w funduszu i zwiększą nasz wpływ na decyzje podejmowane przez tę organizację.

Sytuacja sektora MSP w ocenie przedsiębiorców


Firmy sektora MSP chcą się rozwijać – wynika z raportu Departamentu Analiz i Prognoz MG. Więcej przedsiębiorców deklaruje zamiar ponoszenia nakładów inwestycyjnych a także tworzenie nowych miejsc pracy. Coraz większa liczba firm spodziewa się także wzrostu przychodów.

Lotnicza spółka MON zostawiła na lodzie swoich partnerów


Ministrowie najpierw powołali do życia spółkę, która miała kupić samoloty dla VIP-ów. Cała koncepcja okazała się sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Spółkę więc zlikwidowano, zostawiając na lodzie prywatne firmy, które dla niej pracowały.

Gazprom wygrał gazową wojnę z Białorusią


Mińsk nie ograniczył tranzytu gazu do UE, chociaż nie dostał od Gazpromu pełnej spłaty długu za tranzyt gazu.

W Teleroute coraz więcej ofert


Pomimo niepokojących ostatnich danych GUS o rynku transportowym są w Polsce miejsca, gdzie nie tylko mamy do czynienia z pozytywnymi sygnałami o sytuacji w transporcie, ale ...

Więcej energii z OZE


Na temat prezentowanych przez PSE Operatora danych z listopadowego miesięcznego raportu z funkcjonowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i Rynku Bilansującego pisze „Rzeczpospolita”. Dziennik zwraca uwagę na znaczny przyrost ilości energii wyprodukowanej w elektrowniach wiatrowych.

GUS: Liczba pozwoleń na budowę mieszkań spadła o 24,2% w I-X


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Regularne bicie i tortury, które spotyka afgańskie kobiety popycha niektóre z nich do dramatycznych kroków. Samospalenie staje się dla nich sposobem ucieczki od domowych problemów.