Eksplozja w elektrowni Dolna Odra


Jako poinformowało radio RMF, w elektrowni Dolna Odra doszło do poważnej awarii - doszło do eksplozji w pomieszczeniu technologicznym do przesyłu węgla . Śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Ruszyła nowa kampania informacyjna Komisji Europejskiej na temat oznakowania CE. Kampania skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także do odbiorców produktów. Pomimo, że oznakowanie CE ... Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ... Jak podaje portal Bankier.pl już 10. września mieliśmy do czynienia z bezprecedensową przeceną ołowiu - w ciągu dnia ten ciężki metal stracił na wartości 12%. Wystarczyła jedna informacja z Chin, by wywołać panikę wśród inwestorów. Wkrótce może się okazać, że podobna sytuacja czeka inwestujących w miedź.Ronnie Shields, trener Tomka Adamka (39-1, 27 KO) już teraz jest przekonany, że 24 kwietnia w Ontario, Polak zrobi z Chrisa Arreoli (28-1, 26 KO) worek do bicia, ale "Góral" wie, że musi na to ciężko zapracować. Nie przejmując się "szpiegowskimi" metodami rywala, wbiega po schodach na 198 piętro, trenuje pływanie jak Michael Phelps, a wieczorami, w zaciszu i samotności swojego apartamentu w Houston, przyrządza homary. Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze. Na swoim dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął przygotowane przez Ministerstwo Finansów założenia do zmiany ustawy o podatku dochodowym. Przewidziano w nich likwidację obowiązku wypełniania zeznań rocznych m.in. ...

Koncern Naftohaz ma zapłacić 197 mln dol. spółce RosUkrEnergo, która do 2009 r. była wyłącznym importerem gazu na Ukrainę.

Czy wiesz, że... Boeing złożył ofertę zarządzania operacjami integracji naziemnej i wystrzeliwania rakiet (Exploration Ground Launch Services - EGLS) w programie załogowych lotów kosmicznych Constellation realizowanymi przez ... - Unia Europejska nie zostawi Grecji samej sobie - ogłosiła Angela Merkel podczas czwartkowego szczytu UE w Brukseli. Grecy dostali obietnicę unijnej solidarności, ale - przynajmniej na razie - żadnej gotówki.

Bank Pekao skutecznie się broni przed zakusami konkurencji. W ubiegłym roku żubr zgarnął innym bankom ćwierć miliona klientów. W sumie Pekao otworzył 500 tys. nowych Eurokont Litwa, Łotwa i obwód kaliningradzki Rosji zostały dotknięte silnymi wichurami, zrywającymi sieci elektryczne i wyrywającymi drzewa. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, CECED Polska, organizacja zrzeszająca producentów sprzętu AGD w naszym kraju, już w przyszłym roku ma wypłacać dopłaty osobom kupującym energooszczędny sprzęt gospodarstwa domowego. Działanie to ma dotyczyć przede wszystkim zużywających najwięcej energii lodówek, ale systemem mogą być objęte też inne kategorie sprzętu AGD.W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT i CIT, która ma umożliwić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową. Za przyjęciem noweli głosowało 275 posłów, trzech było przeciw, 145 wstrzymało się od głosu. Warszawska hala Kupiecki Domów Towarowych została wystawiona na sprzedaż. Właściciel blaszaka, firma Kruszer chce go sprzedać za przynajmniej 3,9 miliona złotych. Tym razem na Allegro Analitycy wytypowali dla "Pulsu Biznesu" 17 spółek, które - według nich - mogą stać się jesiennymi hitami giełdowymi. Być może prognoza będzie trafna, zważywszy fakt, że na 34 wakacyjne typy tej gazety żaden nie przyniósł strat, a tylko sześć nie wypracowało dwucyfrowej stopy zwrotu.

Produkcja przemysłu W.Brytanii wzrosła w II 2010 mocniej od oczekiwań


Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką kiedykolwiek zatrzymano w stolicy - poinformowały władze.

PKP Energetyka z przedłużoną koncesją


PKP Energetyka S.A. otrzymała decyzje z Urzędu Regulacji Energetyki przedłużające koncesje na obrót energii elektrycznej oraz na dystrybucję energii elektrycznej. URE przedłużył terminy ważności udzielonych koncesji ...

Na GPW niewielkie obroty, rynek pod wpływem bliskiego końca kwartału


Zarząd Narodowego Banku Polskiego uważa, że Polska jest wystarczająco silna ekonomicznie, by zrezygnować z elastycznej Linii Kredytowej MFW. To kolejne pole sporu między NBP i rządem

Aktualności


Ramowy harmonogram działań na rzecz energetyki jądrowej przewiduje, że budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce rozpocznie się w 2016 r. Rada Ministrów przyjęła dokument opracowany przez Ministerstwo Gospodarki 11 sierpnia br.

Katalog potrzeb offsetowych


Ramowy harmonogram działań na rzecz energetyki jądrowej przewiduje, że budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce rozpocznie się w 2016 r. Rada Ministrów przyjęła dokument opracowany przez Ministerstwo Gospodarki 11 sierpnia br.

Single Market Award 2009


Prezydencja szwedzka w Radzie Unii Europejskiej wraz z Centrum SOLVIT Szwecja oraz Zespołem SOLVIT w Komisji Europejskiej, Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, organizują po raz pierwszy inicjatywę o nazwie Single Market Award 2009, celem której jest promocja oraz podkreślenie znaczenia rynku wewnętrznego UE jako spójnego obszaru polityki wspólnotowej, a także spowodowanie wzrostu wiedzy i świadomości na temat problematyki rynku wewnętrznego wśród obywateli i przedsiębiorców.

Dyrektor Generalny


– Jordania jest dla Polski ważnym i perspektywicznym partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno w obszarze współpracy inwestycyjnej, jak i naukowej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z przedstawicielami Senackiej Komisji Przyjaźni Jordańsko-Polskiej pod przewodnictwem senatora Adnana Badrana. Rozmowy odbyły się 17 lutego br. w Ministerstwie Gospodarki. [MATERIAŁ FILMOWY]

Wzrost PKB w strefie euro w IV kw. 2009 słabszy od oczekiwań


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Zima znów atakuje. Tym razem jednak nie mrozem, lecz śniegiem i silnym wiatrem. Skutki łatwo przewidzieć: fatalne warunki na drogach, wypadki, niebezpieczeństwo na szlakach turystycznych, a w górach - zagrożenie lawinami.

Sejm znowelizował ustawy dotyczące ułatwień podatkowych


W piątek Sejm przyjął jednogłośnie nowelizacje ustaw dotyczących m.in. ułatwień dla podatników, którzy chcą świadczyć usługi na rzecz dawnych pracodawców, czy podwyższające limit wartości zwolnionych z podatku prezentów.

Znamy wykonawców A 1 Toruń - Kowal


Podpisanie umów na budowę autostrady A1 Toruń – Kowal W obecności ministra Cezarego Grabarczyka w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku zostały podpisane umowy na budowę autostrady A1 ...

Właściciel Empiku i Smyka wyda na inwestycje 130 mln zł


Grupa NFI Empik Media & Fashion SA, zarządzająca między innymi siecią sklepów Empik i Smyk, planuje w tym i przyszłym roku wydać na inwestycje po około 120-130 milionów złotych, powiedział we wtorek prezes grupy Maciej Dyjas. W ramach inwestycji spółka planuje otwarcie 30 nowych sklepów

BIEC: WPI wskazuje, że perspektywy przyszłych cen są niepewne


Sektor bankowy powinien być bardziej zrównoważony, jeśli chodzi o udział w nim inwestorów zagranicznych i krajowych. Nie ma powodu by państwo pozbywało się swoich udziałów w PKN Orlen, PZU czy PKO BP. Ale musi zapenić lepsze zarządzanie tymi spółkami

W przyszłości Enea może wypacać niższe dywidendy


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w wyniku dużych planów inwestycyjnych, Enea może ograniczeniem środki przeznaczane na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

Złoty pozostał stabilny we wtorek, może zyskiwać w najbliższych dniach


Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,01 proc. do 24.113,63 pkt. (PAP)

Rząd rozważa zawieszenie progu 55% długu publ. do PKB na 2 lata - media


Wsparcie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji oraz upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, Rada Ministrów przyjęła 20 października br.

Ropa naftowa drożeje


Ropa naftowa drożeje na rynkach paliw. Inwestorzy czekają na środowe dane o zapasach ropy w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej ropy WTI na NYMEX w Nowym Jorku w dostawach na styczeń w handlu elektronicznym drożeje we wtorek rano czasu europejskiego o 3 centy, do 77,59 USD, po wzroście w poniedziałek o 9 centów.

Otwarte niebo nad Polską


Przestrzeń powietrzna nad Polską jest otwarta i na razie nie zanosi się na to, aby ta sytuacja się zmieniła – twierdzi Grzegorz Hlebowicz, rzecznik Państwowej Agencji ...

Polska sieć w ogonie Europy


Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej pokusiło się o ocenę stanu polskich sieci elektroenergetycznych na podstawie wskaźnika średniego czasu trwania przerwy w dostawach energii elektrycznej, okazuje się że gorzej w Europie pod tym względem jest tylko w Finlandii.

Gazprom ruszył z Nord Stream, ale ma problemy z South Stream


Rozpoczęto budowę gazociągu Nord Stream przez Bałtyk do Niemiec. Ale pod znakiem zapytania stanęła budowa przez Gazprom bliźniaczej rury South Stream przez Morze Czarne.

Minister Trojanowska: energetyka jądrowa szansą na rozwój Polski


- Energetyka jądrowa to szansa na rozwój przemysłu, nauki i regionów, w których będą realizowane związane z nią inwestycje. Wzmocni także dostawy energii elektrycznej po racjonalnych kosztach, uwzględniając wymogi ochrony środowiska – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska podczas konferencji prasowej w MG. Spotkanie odbyło się 19 maja br.

Projekty aktów prawnych - Regulacje gospodarcze


Prezydencja szwedzka w Radzie Unii Europejskiej wraz z Centrum SOLVIT Szwecja oraz Zespołem SOLVIT w Komisji Europejskiej, Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, organizują po raz pierwszy inicjatywę o nazwie Single Market Award 2009, celem której jest promocja oraz podkreślenie znaczenia rynku wewnętrznego UE jako spójnego obszaru polityki wspólnotowej, a także spowodowanie wzrostu wiedzy i świadomości na temat problematyki rynku wewnętrznego wśród obywateli i przedsiębiorców.

Pieniądze na inwestycje w OZE znów czekają na inwestorów


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozstrzygnął konkurs o pożyczki dla inwestycji w OZE. Zostało zgłoszonych do niego 61 projektów o łącznej wartości ponad 1 mld zł. Na końcowej liście znalazło się jednak tylko siedem z nich, którym zostanie przyznane tylko 157 mln zł. Kolejny konkurs rozpocznie się w styczniu.

Grad: cena sprzedaży akcji Tauronu ustalona na 0,57 zł


Cena sprzedaży akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 0,57 zł, a po uwzględnieniu scalenia akcji 5,13 zł - poinformował we wtorek minister skarbu Aleksander Grad. Wartość oferty to ponad 4,2 mld zł.

"Rzeczpospolita": PGNiG ma gaz w Pakistanie


Pierwszy odwiert wykonany na pakistańskim obszarze objętym koncesją należącą do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa potwierdził, że występują tam ślady gazu - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Podróż busem jak szkoła przetrwania


Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta liczba podróżujących busami. Kierowcy nagminnie przeładowują pojazdy. Proceder odbywa się za cichym pozwoleniem pasażerów. Tarnowski Inspektorat Transportu Drogowego zorganizował spotkanie ...